“ZEYTİN DALI” HAREKÂTI TAKDİRE ŞAYANDIR
Bazı ülkeler, sınırımızın güneyinde, terör örgütlerini biraraya getirerek, adeta silahlı bir ordu mahiyetinde oluşturdukları illegal güçlerle güvenliğimizi tehdit edecek adımlar atmışlardır. Bölgemiz ateşten bir çember haline gelmiştir. Son 10 yılda komşu kardeş ülkelerde 1 milyondan fazla insan iç savaş sebebiyle ölmüştür. Yüzbinlerce muhacir, ülkemize sığınarak canlarını kurtarabilmişlerdir.

Ortadoğuyu parçalamak isteyen emperyalistlerin karşısına geçen Türkiye, maalesef ayni pakta yer alan ülkelerin destek verdiği terör gruplarınca güney sınırından “terör koridoru” ile ablukaya alınmaya çalışılmaktadır. Terör ateşiyle ülkemizi yakmak ve parçalamak üzere planlar yapılmış ve adımlar atılmıştır.

Devleti ve milletiyle dünya barışına büyük katkı sağlayan Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak için tüm diplomatik süreçleri işletmiş, üyesi olduğu uluslararası güvenlik örgütlerini teröre karşı birlikte hareket etmeye davet etmiş ve sınır güvenliğinin tehlikede olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu çabalardan bir sonuç alınamamıştır. Dost bildiğimiz ülkeler ve kuruluşlar bizi terör örgütleri ile başbaşa bırakmışlar, hatta terör örgütlerine, bayraklarını kullanma hakkı bile vermişlerdir.

Türkiye, devlet – millet kaynaşması ile işgal hamlesine son vermek ve sınır güvenliğini sağlamak için 20 Ocak 2018 de “Zeytin Dalı” askeri operasyonunu başlatmıştır. Askerimizin, bu harekâttan zaferle döneceğine inancımız tamdır. Bu harekat bir ülkeye yada bir etnik guruba yapılmamıştır. Zeytin dalı, barış ve huzurun sağlanması için ordulaşma sürecine girmiş terör guruplarına karşı başlatılmıştır. Türkiye, ne tarihinde, ne de bugün, hiçbir emperyalist amaç peşinde olmamıştır. Uluslararası güçlerin himayesine girerek, ülkemize düşmanlık yapmaya çalışanların sonu zillet içinde bir ölüm olacaktır.

Ordumuz ve yöneticilerimiz, huzurumuz, bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için adım atmışlardır. Vatandaşlar ve sivil kuruluşlar olarak bu harekatımıza; bütünlüğümüzü, birlik – beraberliğimizİ ve kardeşliğimizi muhafaza ederek destek olmalıyız. Bu günler siyasi hesapların yapılacağı günler değil, milli birlik ve beraberliğin yaşanacağı günlerdir. Duamız ve yönelişimiz ülkemizin birliği ve bağımsızlığı için olmalıdır.

Türkiye’nin başarısı islam dünyasına da diriliş umudu olmakta ve kardeşlerimize moral vermektedir. Korku, tuzak ve tehditle kendi içine hapsedilmiş koca bir alem, inşaallah Afrin zaferi ile kendi prangalarını da söküp atacaktır.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı üyeleriyle birlikte, “Zeytin Dalı” harekatımızı desteklemektedir. Bu operasyonda görev alan ordumuzun zaferle dönmesini Yüce Mevladan niyaz ederiz. Ülkemizin geleceği adına, başta Cumhurbaşkanımızın liderliği olmak üzere, başbakanımızın, hükümetimizin, siyasi liderlerimizin ve ordumuzun cesaret ve kararlılıkla bu adımı atması takdire şayandır. Bu harekâtta şehid olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine sabr-ı cemil ve esenlikler dileriz. Kamuoyuna saygıyla sunarız.

Av. Hamza Akbulut
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı

Düşünceni Paylaş

*

E-Posta adresiniz gözükmeyecektir.

8 + 17 =

Üst
Takip edin: