Yeryüzü Mühendisleri Derneği Aylık Faaliyet Bülteni… (Temmuz-2018)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

05 Temmuz 2018 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu İBB Deniz Hizmetleri Müdür Yardımcısı, Çevre Mühendisi Suat Biçer oldu ve “İBB Deniz Hizmetleri Faaliyetleri” başlıklı bir konuşma yaptı.

06 Temmuz 2018 Cuma günü Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İmar Barışı Çalıştayına katıldı.

Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür, 09 Temmuz 2018 Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Büyük Millet Meclisindeki (TBMM) yemin töreninin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen törene katıldı. Yeni Türkiye’nin başlangıç programı milletimize ve tüm insanlığa hayırlı, uğurlu olsun…

10 Temmuz 2018 Salı günü AFAD mühendisleri, Genel merkezimize bir ziyaret yaptı ve Yeryüzü Mühendisleri ile birlikte neler yapılabileceği hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

12 Temmuz 2018 Perşembe günü YYM Gençlik Akademimizin konuğu Mimar Serkan Akın oldu ve “Yeryüzünü İmar Nasıl Olmalı” başlıklı bir konuşma yaptı.

21 Temmuz Cumartesi günü Yönetim Kurulu İstişare Toplantımızı Genel Başkan Yardımcılarımızdan ve Desi Alarm Genel Müdürü Ömer Doğan’ın ofisinde gerçekleştirdik.

26 Temmuz 2018 Perşembe günü YYM Gençlik Akademimizin konuğu Mimar Beyza Takta oldu ve “Bir Mescid Bin Dua” başlıklı bir konuşma yaptı.

Genel Başkan Yardımcılarımızdan Alparslan Oktay Güngörmüş’ün koordinatörlüğünde gençlere yönelik, YYM-Tezmaksan işbirliği çerçevesinde, değerler eğitimi yanında mesleki beceri ve bilgiye yönelik eğitim etkinliği başlatıldı. Faaliyet kapsamında gençlere 29 Temmuz tarihinden itibaren 10’ar kişilik gruplar halinde 10’ar günlük CNC eğitimi de verilecek. Eğitimler Bülent Koçoğlu tarafından veriliyor. Projeye Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi de destek veriyor.

31 Temmuz 2018 Salı günü Ömer Doğan, Alparslan Oktay Gündoğmuş, Mehmet Şafi Yıldız, Mehmet Semih Şit, Şenol Arslan ve Mehdi Öztürk’ten oluşan YYM Yönetim kurulu üyelerimiz, göreve yeni atanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez, Kızılay Genel Başkanı Sayın Dr. Kerem Kınık ve Kızılay Genel Müdürü Sayın Dr. İbrahim Altan’ı makamlarında ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundular…

Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür, İnsan Vakfı Genel Merkezinde düzenlenen “Mescitsiz Okul Kalmasın” çalışma toplantısına katıldı…

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Düşünceni Paylaş

*

E-Posta adresiniz gözükmeyecektir.

20 − one =

Üst
Takip edin: