Yeryüzü Mühendisleri Derneği Aylık Faaliyet Bülteni… (Temmuz-2017)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Bilindiği üzere 15 Temmuz 2017 hain darbe-işgal girişiminin sene-i devriyesi idi. Bu münasebetle Millet olarak çeşitli etkinliklere katıldık. Darbelere ve her türlü işgal girişimlerinin karşısında olduğumuzu hep birlikte haykırdık. İşbirlikçilerin, hainlere destek olanların ve azmettirenlerin en kısa zamanda hak ettikleri cezayı çekeceklerine inanıyoruz.
15 Temmuz’da birliğimize, bütünlüğümüze, top yekûn varlığımıza kast edenlere karşı şanlı bir direnişle gerekli cevabı verirken şehit düşenlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyoruz…

Bu minvalde 12 Temmuz Çarşamba günü Saat:11.00’de Haliç Kongre Merkezi’nde Mensubu olduğumuz Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) “Darbeye karşıyız, büyük Türkiye’den yanayız…” başlıklı basın açıklamasına katıldık. Basın açıklamasında derneğimizi Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür ve Başkan Yardımcılarımızdan Alparslan Oktay Güngörmüş temsil etti.

Temmuz ayında yeni bir projemizi daha hayata geçirdik. Projenin adı:”Genç Yeryüzü Mühendisleri Ustalarla Buluşuyor” Projenin amacı; Mühendislik mesleğine yeni atılacak veya atılmış genç mühendislerin sahasında başarılı olmuş, duayen konumuna gelmiş, tecrübeli mühendisleri yerinde ziyaret ederek onlardan meslekle ilgi önemli ip uçları alacakları ortamı temin etmek.

Projenin kapsamı; Bu faaliyete Genç Yeryüzü Mühendisleri ilkelerini kabul etmiş mühendis adayları veya yeni mezun olmuş genç mühendisler katılabiliyor. Faaliyetin ticari hiçbir gayesi yoktur. Sadece meslekle ilgili ufuk açıcı görüşme, tanışmanın sağlanması ve usta çırak geleneğine bir nebze olsun katkı sağlamaktır.

15 kişi ile sınırlı olan usta ziyaretlerimize sadece YYM’ye müracaat edip kabul edilenler katılabiliyor. Projemiz kapsamında ilk ziyaretimizi 14 Temmuz 2017 tarihinde Makina Mühendisi Cevat Tanrıöver’e yaptık. Ziyaretimiz gayet verimli geçti. Sayın Cevat Tanrıöver’e misafirperverliği için tekrar teşekkür ediyoruz…

22 Temmuz 2017 Cumartesi günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Şükrü Dinçer oldu ve tecrübelerini bizimle paylaştı.

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Düşünceni Paylaş

*

E-Posta adresiniz gözükmeyecektir.

one × 2 =

Üst
Takip edin: