Yeryüzü Mühendisleri Derneği Aylık Faaliyet Bülteni… (Ocak-2018)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

11 Ocak 2018 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizde “Çare Derneği İnsani Yardım Çalışmaları” Konuşuldu.

18 Ocak 2018 Perşembe günü YYM Gençlik Akademisinin konuğu Gazeteci, Yazar ve Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Dur oldu ve “Gündem: Kültür-Sanat” başlıklı bir konuşma yaptı.

01 Şubat 2018 Perşembe günü YYM Gençlik Akademisinin gündemi “İnşaat Mühendisliğinin Sorunları” oldu.

Bilindiği üzere 20 Ocak 2018’de Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Özgür Suriye Ordusu grupları tarafından Suriye’nin Halep ilinin Afrin kentine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı bütün hızıyla devam ediyor. Sivil toplum kuruluşları olarak bizlerde bu harekâta desteğimizi çeşitli platformlarda dile getirdik ve dile getirmeye de devam ediyoruz. Bu minvalde mensubu bulunduğumuz TGTV (Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı) basın bildirisini ve Türkiye’de mimarlık ve mühendislik alanında faaliyet gösteren 7 STK tarafından kaleme alınan “Bu Vatan ve Bu Millet Sahipsiz Değildir” başlıklı basın açıklamasını bütün iletişim mecralarımızda yayımladık.
Açıklamamızı bu vesileyle yineliyoruz:
“Türkiye’de mimarlık ve mühendislik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları olarak bizler; 24 Ocak 2018 tarihli Türk Tabipler Birliği (TTB)’nin basın açıklamasına destek veren ve “TTB yalnız değildir” başlığı ile TMMOB tarafından kamuoyuna yapılan basın açıklamasını reddediyoruz. TMMOB’un biz STK’ları temsil etmediğini kamuoyunun önünde ifade ediyoruz ve bu milletin ordusunun yanlız olmadığını, vatan evlatlarının Afrin’de uluslararası terör ve terör destekçilerine karşı verdiği savaşta yanında olduğumuzu basının ve kamuoyunun önünde ilan ediyoruz. Suriye’de ve bölgede barışın tesis edilmesi, yerlerini
yurtlarını terk etmiş milyonlarca Suriyeli’nin tekrar evlerine dönmelerini ve barış içerisinde yaşamalarını amaç edinmiş bu harekâtta, ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden uluslararası terör faaliyetlerine son vermeyi amaçlayan Türk ordusunun Afrin’e gerçekleştirdiği barışın sağlanması operasyonunu destekliyor ve milletin evlatları olan
ordumuzun her bir neferinin burnu kanamadan görevlerini başarıyla tamamlayarak ülkesine salimen geri dönmesini temenni ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur…”

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Düşünceni Paylaş

*

E-Posta adresiniz gözükmeyecektir.

two + 14 =

Üst
Takip edin: