Yeryüzü Mühendisleri Derneği Aylık Faaliyet Bülteni… (Aralık-2017)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

07 Aralık 2017 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizde “Umut Kervanı Vakfı İnsani Yardım Çalışmaları” Hakkında konuşuldu.

08 Aralık 2017 tarihinde Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Semih Şit, Ensar Vakfı Uluslararası Staj Ofisini ziyaret ederek ofis Koordinatörü Aysun Celep’ten mimari-mühendislik bölümü öğrencilerine yönelik stajlar hakkında bilgi aldı…
10 Aralık 2017 tarihinde YYM olarak çeşitli STK’lar ının iştirak ettiği ve Yenikapı’da gerçekleştirilen “Kudüs İslam’ındır” mitingine katıldık.
14 Aralık 2017 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Nurettin Taşkesen oldu. Yüz yıllık Hasret Kudüs 1917 isimli eseriyle tarihseverlerden büyük beğeni toplayan edebiyatçı yazar Nurettin Taşkesen, mukaddes şehrin elimizden çıkışının 100. yılında YYM Eğitim Atölyemizde bölgeyi anlattı. İsra Suresi’nin birinci ayetiyle konuşmasına başlayan Taşkesen, Kudüs ile ilgili hadislerle konuşmasını sürdürdü.

2017’nin Kudüs Yılı ilan edildiğini hatırlatan ve sembollerin önemine değinen Nurettin Taşkesen, Hazreti Ömer’in Kudüs’ü fethetmesinin 1380. yılı, Sultan Selahaddin Eyyubi’nin, şehri Haçlılardan kurtarmasının 830. yılı, Yavuz Sultan Selim Han’ın, Kudüs’ü Osmanlı idaresi altına almasının 500. yılı, İngilizlerin Birinci Dünya Savaşı’nda Kudüs’ü işgal etmesinin 100. yılı, İsrail’in Kudüs’’ün tamamını işgal etmesinin ise 50. yılı olduğunu belirtti.

Kudüs’ün tarih boyunca maruz kaldığın işgalleri kronolojik sırayla anlatan Taşkesen, Kudüslülerin orada yaşamalarına rağmen Mescid-i Aksa’ya hasret kaldıklarını söyledi ve ekledi: “Yüz yıl önce başlayan işgal bugün de devam ediyor.”

21 Aralık 2017 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Hak İnsani Yardım Derneği Genel Başkanı İmdat Avli oldu ve “Hak İnsani Yardım Derneği Faaliyetleri” Başlıklı bir konuşma yaptı.

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Düşünceni Paylaş

*

E-Posta adresiniz gözükmeyecektir.

eight − five =

Üst
Takip edin: