Yeryüzü Mühendisleri Derneği Aylık Faaliyet Bülteni… (Ağustos-Eylül-2017)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

23 Ağustos 2017 Çarşamba günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Tebessüm Derneği Başkanı Furkan Albayrak oldu ve “İnsani yardım çalışmalarında karşılaşılan problemler” başlıklı bir konuşma yaptı.

06-07 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Arge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisine katıldık. Etkinlikte derneğimizi temsilen Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür ve Yönetim Kurulu Üyemiz Jeoloji Mühendisi Mehmet Semih Şit hazır bulundu.

Dernek Genel Başkanlarımızdan Alparslan Oktay Güngörmüş, Kurban 2017 faaliyetleri kapsamında Uganda ve Senegal’e bir seyahat gerçekleştirdi. Gönüllülerimizin de katkıda bulunduğu kurban kesimlerine bizzat refakat etti. 12 Eylül 2017 Perşembe günü dernek merkezimizde yapılan bir etkinlikte izlenimlerini gönüllülerimizle paylaştı. Güngörmüş, Afrika Müslümanlarının durumuna değindiği konuşmasında özet olarak bu bölgede daha kalıcı ve etkili projeler üretilmesi ve uygulanması gerektiğini ifade etti.

14 Eylül 2017 Perşembe günü YYM Gençlik Akademisinin konuğu Tahir Bilici oldu ve “Sosyal medyayı en uygun nasıl kullanabiliriz?” başlıklı bir sunum yaptı.

19 Eylül 2017 Salı günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Astronom-Harita Mühendisi Ramazan Tarhan oldu ve “Kuran-ı Kerim Işığında Evrenin Yapısı ve Özellikleri” başlıklı bir konuşma yaptı.

28 Eylül 2017 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Sadettin Köse oldu ve “Doğa Yürüyüşleri” başlıklı bir konuşma yaptı.

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Düşünceni Paylaş

*

E-Posta adresiniz gözükmeyecektir.

3 × one =

Üst
Takip edin: