Yeryüzü Mühendisleri Derneği Aylık Faaliyet Bülteni… (Ağustos-2018)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Genel Başkan Yardımcılarımızdan Alparslan Oktay Güngörmüş’ün koordinatörlüğünde gençlere yönelik, YYM-Tezmaksan işbirliği çerçevesinde, CNC eğitimi Ağustos ayında da devam etti. Faaliyet kapsamında CNC eğitiminin yanında değerler eğitimi, mesleki beceri ve bilgiye yönelik etkinliklerde yapıldı. CNC eğitimi Bülent Koçoğlu tarafından verildi. Projeye Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi de destek veriyor.

Mimari-Mühendislik alanında eğitim gören öğrencilerimize yönelik teknik gezilerimiz devam ediyor. 10 Ağustos 2018 Cuma günü Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür’ün katılımıyla Şehir Hatları, Haliç Tersanesinde Somalili öğrenci kardeşlerimize yönelik teknik gezi düzenledik. Yoğun ilgi gösterilen gezimiz gayet verimli geçti.

17 Ağustos, Marmara depreminin yıl dönümü idi. Yeryüzünün tabii hadiselerinden olan depreme büyük kayıplar verdiğimiz ve derin acılar yaşadığımız hüzünlü bir gün. Milletçe ihtimal dâhilinde olan deprem ve benzeri afetlere hazırlıklı olmak gerek! Bunun için de mesleki sivil toplum kuruluşları, tartışmasız büyük önem arz etmektedir. Özellikle Yeryüzü Mühendisleri bu konuların odağındadır. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Sivil toplum kuruluşu olarak sürekli eğitimler, seminerler ve teknik gezilerle genç mühendislerimizin daha iyi yetişmesi için çalışırken ilgili ve yetkili mercilere de tavsiyelerde bulunarak görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktayız. Bu vesileyle vefat edenlerimize Allah’tan rahmet geride kalanlarımıza sabr-ı cemil niyaz ediyoruz…

Ağustos ayı içerisinde ABD’nin başını çektiği karanlık odaklar tarafından ülkemize ekonomik savaş başlatıldı. İnternet sitemizden ve sosyal medya mecralarımızdan bu tür saldırılara boyun eğmeyeceğimizi bildirdik. Bağlı olduğumuz STK’ların bu minvalde kaleme aldığı basın bildirilerini yine aynı şekilde iletişim mecralarımızda paylaştık.

21-24 Ağustos tarihlerinde, kan ve gözyaşları içerisinde inim inim inleyen İslam coğrafyasının hüznü ile Kurban Bayramını idrak ettik. Bu vesileyle geçmiş kurban bayramınızı tebrik eder, ümmetin ve bütün insanlığın feraha erişmesini dileriz.

Ağustos ayı, tarihimizde Zaferler ayıdır. Cihan Tarihinin mukadderatında rol oynayan sekiz büyük zafer, bu ay içerisinde kazanılmıştır. 26 Ağustos 1071’de; Türkiye Devletinin temeli atılmış ve Anadolu’ya İslam mührü vurulmuştur. 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta milletimizin muzafferiyeti ile sonuçlanan büyük zaferin ardından yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuş, milletimizin varlığı, bağımsızlığı ve vatanımızın bütünlüğü ebediyen yaşayacak şekilde sağlanmıştır…

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Minnet ve şükran duygularımızla,

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Düşünceni Paylaş

*

E-Posta adresiniz gözükmeyecektir.

17 + 17 =

Üst
Takip edin: