ÜLKEMİZE VE İSTİKRARIMIZA SALDIRI VAR!

ABD’de açılan bir dava ile ülkemize kumpas kurulmaktadır. Türkiye, ABD çıkarlarını korumadığı için suçlanmaktadır. Bu dava, ne bir terör davasıdır, ne de BM kararları ihlal edildiği için açılan bir davadır. Bu dava ABD’nin Türkiye’nin egemenlik haklarına müdahalesidir..

Uluslararası Hukuk İhlal Edilmedi
Bu dava uluslararası bir dava değildir. Türkiye uluslararası hukuku ve BM kararlarını ihlal etmemiştir. Türkiye, komşusu İran ile tıpkı, Almanya ve Fransa’nın yaptığı gibi ticaret yapmıştır. Ülkemizin, enerji başta olmak üzere ihtiyacı olan mal ve hizmetleri, uluslararası hukuk çerçevesinde satınalmasını suç sayanların niyetleri de dostlukları da samimi değildir.

Siyasi Kriz İstiyorlar
Türkiye’nin bağımsızlığına ve milletimizin refahına kastedenler bu davanın arkasına gizlenmişlerdir. ABD’deki dava Türkiyede’ki seçmen yönelimlerini etkilemek için kurgulanmıştır. Siyasi kriz çıkartılarak, ülkemizin istikrarı, birlik ve beraberliği bozulmak istenmektedir.

ABD Merkezli Yargı Operasyonu
ABD’de ki dava üzerinden algı operasyonu yapılarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve yöneticileri suçlu gösterilmek istenmektedir.Türkiye’de 17/25 Aralık yargı darbesi ile amacına ulaşamayanlar, ABD yargısı eliyle ülkemize ve istikrarımıza saldırmaktadırlar.

Deliller(!) FETÖ’den
ABD’de kurulan mahkemenin delilleri paralel devlet yapılanması FETÖ tarafından sağlanmıştır. 15 Temmuz hain darbe girişiminin elebaşları bu davaya destek vermektedirler.

Gaye Adalet Arayışı Değil
Kurulan mahkeme bir adalet arayışı değil, uluslararası çıkar arayışıdır. Türkiye’de, bu davadan siyasi netice elde etmeye çalışanlar hüsrana uğrayacaklar, geçmişte olduğu gibi yine emellerine ulaşamayacaklar.

Suudi Arabistan ve Mısır da yapılanlar ne ise, bu dava ile de ayni sonuç alınmak istenmektedir. Milletimiz oyunun farkındadır.

Ülkemizin bu zorlu mücadelesinde, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, üyelerimizle birlikte, hükümetimizin, devletimizin ve cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

Av. Hamza Akbulut
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı

Düşünceni Paylaş

*

E-Posta adresiniz gözükmeyecektir.

four × one =

Üst
Takip edin: