• Konya, Cihanbeyli Tüfekçipınar Köy Camii Proje Danışmanlığı

  Konya, Cihanbeyli Tüfekçipınar Köy Camii’sinin proje danışmanlığı derneğimiz tarafından üstlenilmiştir

 • Bİometrik Yardım Takip Sistemi (BİYTAS)

  Yardıma Muhtaç Bölgelerde Kimliksiz İnsanlar İçin Biometric Yardım Takip Sistemi:

  Dünyanın bazı bölgelerinde (Orta Afrika, Orta Asya vb) bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Milyonlarca vatansız ve kimliksiz insanlar zorla göç ettirilmekte, insani olmayan şartlarda yaşamaya zorlanmakta ve hatta yokluk içinde ölmeleri için ortam hazırlanmaktadır. Çoğunluğu müslüman olan bu insanlar az sayıda yardım kuruluşu tarafından verilen sınırlı sayıda imkanlarda hayata tutunmaya çalışmaktadır. Yardımların mümkün olduğunca yaygın olarak dağıtılması, bir elde birikmemesi, yardımların hem dağıtan hem de dağıtılanlar tarafından suistimal edilmemesi çok önem arzetmektedir. Yardım dağıtımı yapan insanların başka coğrafyadan gelmesi ve simaları ayırt etmekte zorlanmaları, yardımların aile bazında yapılması ancak birden fazla aile bireyinin yardım almak için birden fazla noktaya müracaatta bulunması, yerel dağıtıcılar kullanıldığında yardımların dağıtılmadan güç devşirecek şekilde değişik maksatlarla kullanılabilmesi gibi nedenlerle pek çok sorun ortaya çıkabilmektedir.

  İHH için Orta Afrika Cumhuriyetinde meydana gelen benzer bir insanlık dramı için bu tür problemleri çözebilmek maksadıyla YYM bünyesinde genç mühendislerden oluşan bir proje ekibi oluşturulmuştur. Bu ekip 8 ay’a yakın bir çalışma sonucu BİYTAS’ı ( Bİometrik Yardım Takip Sistemi) geliştirmiştir. Sistem taşınabilir bir bilgisayar, parmak izi okuyucu ve yazılımdan oluşmaktadır. Sistem, yardımları veri tabanında proje kapsamlı tutabilmektedir. Yardıma muhtaç kişiler sisteme ID, isim, adres, Parmak izi, Fotoğraf, aile bilgileri ve yardımla ilgili detayları olacak şekilde sisteme kaydedilmektedir. Yardımlar aile bazında takip edilebilmekte, aile fertlerinden biri yardımı aldığında diğerlerinin almasına mani olmaktadır. Parmak izi sistemi ile kimlik kontrolü yapılabilmektedir. Ayrıca yardımın yapıldığı zaman ve yer bilgisi de otomatik olarak kaydedilmektedir. Böylece hem dağıtıcının hem de yardımı alanların sistemi suistimal etmesinin önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Ayrıca her türlü raporlama imkanı sunmaktadır. Yardımlar PDF dokümanına donüştürülerek değiştirilemez soft doküman halinde saklanabilmektedir. Sistem mümkün olduğunca yardımların izlenebilirliğini sağlamaktadır.

  Yeryüzü Mühendisleri mesleğinin gereği olarak geliştirmiş olduğu bu sistemi benzer ihtiyaçları olan yardım kuruluşlarının hizmetine sunmaktadır. Bunun için derneğimizle iletişime geçebilirler. Derneğimiz bu konuda her türlü gerekli teknik desteği vermeyi kendine bir görev kabul etmektedir.
  Aşağıda yazılımın bazı ekran görüntüleri yer almaktadır

 • YYM AFRİKA TARIM PROJELERİ

  YYM AFRİKA TARIM PROJELERİ

 • YYM KÖY DESTEK PROJESİ

  YYM KÖY DESTEK PROJESİ

 • YYM OKUL DESTEK PROJESİ

  YYM OKUL DESTEK PROJESİ

 • YYM HAMİLİK ve KARDEŞLİK PROJESİ

  YYM HAMİLİK ve KARDEŞLİK PROJESİ

 • 10 Kitap 10 Alem 10 Düşünür

  10 Kitap 10 Alem 10 Düşünür
  Düşünce dünyamıza emeği geçmiş, değer katmış 10 düşünürümüzün kitaplarını okuyup, birlikte harman ederek sentez oluşturuyoruz. 10 Kitap 10 Âlem 10 Düşünür…
  Mehmet Akif Ersoy
  Sezai Karakoç
  Nurettin Topçu
  Necip Fazıl Kısakürek
  Roger Garaudy
  Aliya İzzetbegoviç
  Muhammed ikbal
  Ali Şeriati
  Malcolm X
  ve Malik bin Nebi…
  Her bir arkadaşımızın en az bir düşünürün bir kitabını okuyup bize hayatı, mücadelesi ve düşünce sistematiği konusunda bilgi vermesi projenin kapsamı. Bir düşünürü birden fazla arkadaşımız üstlenebiliyor ve daha geniş bir perspektiften inceleme imkânı bulabiliyoruz. Siz de kitap okuma projemize dâhil olup, katkı sağlayabilirsiniz…

 • YYM STAJ OKULU

  YYM Staj Okulu

 • YYM PROJE OKULU

  YYM Proje Okulu…

 • Her gencin bir fidanı olsun “Tohumdan fidana, fidandan ormana” Projesi…

  Her gencin bir fidanı olsun “Tohumdan fidana, fidandan ormana” Projesi