Mensubu bulunduğumuz Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Başkanı Av. Hamza Akbulut’un ABD’nin Kudüs Kararı İle ilgili basın açıklaması…

KUDÜS DÜNYA BARIŞININ ​KIRMIZI ÇİZGİSİDİR

​ABD yönetiminin; Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak tanıması , İslam dünyasında infiale sebep olmuştur. Dünyaya dayatılmaya çalışılan bu girişimi şiddetle kınıyoruz.

Kudüs’ün statüsünü değiştirmek uluslararası hukuku çiğnemektir. Kudüs dünya barışının kırmızı çizgisidir. Tüm dünyanın tepkisine rağmen Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapmak, Kudüs’ü ilhak etmektir. Kudüs İslam’ın ilk kıblesidir. Filistinlilerindir. Tüm Müslümanlarındır. İsrail’in başkenti ilan edilemez. Tüm dünya halklarını ve ABD kamuoyunu Trump’ın Kudüs planına karşı çıkmaya davet ediyoruz.

Dünyada kriz çıkartan ülkelerin başında gelen ABD, dünya barışını tehdit etmektedir. Saldırgan politikalarla dünyayı etnik ve dini çatışma alanı haline getirip, kaosa sürüklemektedir. Kudüs provokasyonu ile dinler arası savaşı da kışkırtan ABD, dünyayı bir oldu bitti ile karşı karşıya bırakmıştır. Birleşmiş milletleri ve BM Güvenlik Konseyi üyelerini ABD’yi kınamaya davet ediyoruz.

ABD ve onun işgalci yönetimleri, Müslümanların parçalanmışlığını ve birbirleri ile çatışmalarını fırsat bilerek, bir plan dahilinde önce ortadoğuyu ifsat etmiş şimdi de İslam dünyasının gözbebeği Kudüs’ü İsrail’e hibe etme cüretini göstermiştir. Kudüs oyunun başıdır. Bu ateş Mekke’ye, Medine’ye ve Hicaz bölgesine yayılmak istenmektedir.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, Kudüs’ü işgal politikalarını lanetliyoruz. İslam alemini yekvücut olmaya, Kudüs’ü İsrail’e başkent yapacak düşmanca çabaları bertaraf etmek üzere İslam ülkelerini birlikte hareket etmeye davet ediyoruz. kamuoyuna saygıyla sunarız.

Hamza Akbulut
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı

Düşünceni Paylaş

*

E-Posta adresiniz gözükmeyecektir.

two + seventeen =

Üst
Takip edin: