Yeryüzü Mühendisleri Aylık Faaliyet Bülteni… (Mayıs-2016)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri, Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile Web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Mayıs ayının ilk haftasında YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Araştırma Görevlisi Mehmet Emin Aktan (YTÜ) oldu ve “Biyomekatronik Uygulamaları ve Sağlık Alanında Robotlar” hakkında konuştu.

12 Mayıs 2016 Perşembe günü YYM Gençlik Akademisinin konuğu, Tarihçi-Yazar Ercan Yılmaz oldu ve “Yakın Tarihi Nasıl Okumalıyız” başlıklı bir konuşma yaptı.

14 Mayıs 2016 Cumartesi günü kardeş yardım kuruluşlarımızdan Sadaka Taşı Derneği’nin Üsküdar Kısıklı’da bulunan genel merkez hizmet binasının açılışına katıldık. Açılışta dernek genel başkan yardımcımız Şenol Arslan ve Genel Sekreterimiz Nidayi Sevim hazır bulundu.

15 Mayıs 2016 tarihinde TÜGVA’nın uluslar arası ögrenci buluşması davetine Yeryüzü Mühendisleri olarak icabet ettik.

17 Mayıs 2016 Salı ve 27 Mayıs 2016 Cuma günleri İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde düzenlenen “Suriyeli Mültecilerin Sorunları” ile ilgili 2 ayrı toplantıya Dernek Genel Başkan Yardımcımız Şenol Arslan ve Yönetim Kurulu Üyemiz Önder Şenol katıldı.

16 Mayıs 2016 Salı İTO İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Toplantısına Yeryüzü Mühendisleri Derneğimizi temsilen katıldık.

18 Mayıs 2016 Çarşamba günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Elektrik-Elektronik Mühendisi Mehmet Kürşat Çapar oldu ve “Elektrik-Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinin Gelecek Vizyonu” hakkında konuştu.

20 Mayıs 2016 Cuma günü “Kamerun’un 44. Birlik ve beraberlik günü”nde kardeşlerimizi yalnız bırakmadık. Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür’ün selamlama konuşması yaptığı etkinlik gayet renkli geçti…

26 Mayıs 2016 Perşembe günü YYM Gençlik Akademisinin konuğu İnşaat Mühendisi Turan Durmuşoğlu oldu ve “Çelik Yapı Sektörü ve Genç Girişimcilik” hakkında konuştu.

26 Mayıs 2016 Perşembe günü Samet Öztürk, “10 Kitap 10 Âlem 10 Düşünür” projemiz kapsamında “Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç’’ hakkında konuştu.

YYM Olarak ilgi alanımıza giren konularda projeler üretmeye devam ediyoruz. Mayıs ayında başlangıcını yaptığımız projelerden bazıları şöyle: Afrika Tarım Projesi, Hamilik ve Kardeşlik Projesi, Köy Destek projesi ve Okul Destek Projesi…

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

five × two =

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: