Yeryüzü Mühendisleri Derneği Aylık Faaliyet Bülteni… (Ocak-Şubat-2017)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Ocak ve Şubat aylarında hava şartları ve Dernek Genel Merkezimizdeki tadilat sebebiyle faaliyetlerimiz arzulamadığımız halde yavaşlamıştır. Bununla birlikte eğitim faaliyetlerimize ve toplantılarımıza katılım sağlanmıştır. Bu aylarda da birbirinden kıymetli misafirlerimizi ağırladık. Üyelerimizi mesleki ve teknik açıdan bilgilendirirken dünya’dan özellikle yanı başımızdaki gelişmelerden de haberdar ediyoruz. Öte yandan Türkiye’mizin gündemine oturan meseleler hakkında da konunun uzmanı isimlerden zaman zaman istifade etmeye çalışıyoruz.

Bu minvalde 24 Ocak 2017 Salı günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Fatih Elmalı oldu ve “Güneyimizde Kanayan Yaramız Suriye İnsanlık Krizi” başlıklı bir konuşma yaptı. Bölge ile yakın teması olan Fatih Elmalı önemli bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaştı. Bölgeye yönelik yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

02 Şubat 2017 Perşembe günü YYM Gençlik Akademimizin konuğu Mimar Serkan Akın oldu ve “Mimarlığın İnsani Yüzü” başlıklı bir konuşma yaptı. Hem mimar hem de yazar olan Serkan Akın mimariyi insani, edebi ve sosyal yönleri ile irdeledi. Yoğun katılımın gözlendiği etkinlik gayet verimli geçti.

Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür, 08 Şubat 2017 Çarşamba günü saat:14.00’de Kanal34 TV’de, Nesrin Songül Yardım’ın hazırlayıp sunduğu “Nesr-i İstanbul” Programına konuk oldu ve Yeryüzü Mühendisleri Derneğimizin faaliyetleri ve geleceğe yönelik projeleri hakkında bilgiler verdi.

Fatih ilçesi, Vefa semtinde perişan vaziyette bulunan bir çeşme ile ilgili YYM olarak Fatih Belediyesi ve İBB – KUDEB nezdinde restorasyon talebinde bulunduk. Talebimiz neticesinde çeşme restorasyona alınarak yok olmaktan kurtarıldı. Girişimimizin aynı durumda bulunan çeşmelerimiz ve diğer kültürel mirasımız içinde bir örnek teşkil etmesini diliyoruz.

23 Şubat 2017 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Arif Altunbaş oldu ve “Tarihi Jeopolitik ve Jeostratejik Açıdan Cumhurbaşkanlığı Sistemi” başlıklı bir konuşma yaptı. Ülkemizin tarihi, coğrafi, siyasi önemine değinen Arif Altunbaş, sürdürülebilir istikrarın, güçlü bir Türkiye’nin ancak güçlü bir meclis ve güçlü bir yönetimle mümkün olabileceğini dile getirdi…

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

eight − six =

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: