Yeryüzü Mühendisleri Derneği Aylık Faaliyet Bülteni… (Kasım-2018)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,

Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri  ile web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

01 Kasım 2018 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Dr. Hafez Keypour oldu ve “İnşaat Mühendisliğinin Tarihsel Gelişimi” başlıklı bir konuşma yaptı.

04 Kasım 2018 Pazar günü Yeryüzü Mühendisleri Derneği olarak İBB Fatih Spor tesislerinde icra edilen “Senegal Magal” etkinliğinde hazır bulunarak kardeşlerimizi yalnız bırakmadık. Senegalli kardeşlerimizin sorunları ve çalışmaları hakkında detaylı bilgiler edindik. Etkinlikten sonra spor tesislerini tahsis eden Şehir Hatları A.Ş. Genel Müdürü Sayın Yakup Güler’e bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdik. Bilindiği üzere Yakup Güler, aynı zamanda Spor İstanbul A.Ş. Genel Müdürlüğünü vekâleten yürütüyor.

08 Kasım 2018 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Sanat Tarihçisi Ayhan Uzun oldu ve “Selçuklu Yapılarında Geometrik Desenler” başlıklı bir konuşma yaptı.

10 Kasım 2018 tarihinde derneğimiz çatısı altında bulunan “YYM Somali Mimar ve Mühendisler Grubu” tarafından, Kiptaş Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda, “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” başlıklı bir etkinlik düzenlendi…

15 Kasım 2018 Perşembe günü YYM Gençlik Akademimizin konuğu İHH Mütevelli Heyeti Üyesi, Araştırmacı-Yazar Osman Atalay oldu ve “Bağımlı Olma Özgür Ol!” başlıklı bir konuşma yaptı.

15 Kasım 2018 Perşembe günü Kızılay ile Yeryüzü Mühendisleri Derneğimiz arasında bir işbirliği Protokolü imzalandı. Türk Kızılay İstanbul merkezinde gerçekleşen imza törenine, Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, YYM Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz katıldı. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği törende Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, şu ifadeleri kaydetti:”Bizim ihtiyaç duyduğumuz mühendislik yaklaşımı noktasında Yeryüzü Mühendisleri’nin çok geniş bir üye ve gönüllü çevresi var. Pek çok isim bu anlamda Yeryüzü Mühendisleri’ne gönüllü destek oluyor. Bu destek, hem bizim hem Türkiye hem de dünya için kıymetli. Dünyada bunun az sayıda örneği var. Saf mühendislik organizasyonunun insani yardıma mühendisçe katkı verdiği modeller çok az. İnşallah bu iş birliği dünyada da büyük bir örneklik sergileyecektir. Kızılay olarak biz temelde kendi ihtiyaç duyduğumuz alanlardaki mühendislik ve mimarlık yaklaşımlarını almak, aynı zamanda ortak projeler geliştirmek üzere bu iş birliği protokolünden beklentilerimizi imza altına almış oluyoruz.” Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür ise: ”25 değişik dalda mühendislik alanı olduğunu, bu 25 değişik alanda, Türkiye’nin ve dünyanın göz bebeği Kızılay’a hizmet etmek bizim için de bir şeref olacak. Biz de tüm arkadaşlarımızla, akademik çevremizle beraber bu konulara odaklanacağız.” Dedi.

15 Kasım 2018 Perşembe günü “İnsan Vakfı”nın yürüttüğü YYM’nin de desteklediği “Mescitsiz Okul Kalmasın”  projesi hakkında dernek merkezimizde istişare toplantısı yaptık.

15 Kasım 2018 Perşembe günü İlim Yayma Cemiyeti’nden bir grup genç derneğimizi ziyaret etti.

22 Kasım 2018 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu İnşaat Mühendisi Osman Ali Korkmaz oldu ve “Hafif Çelik Yapılarda Yeni Gelişmeler” başlıklı bir konuşma yaptı.

29 Kasım 2018 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Mimar M. Şimşek Deniz oldu ve “Divriği Ulu Camii ve Evleri” başlıklı bir konuşma yaptı.

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR                  

Genel Başkan  

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:

Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,

IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

12 − one =

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: