Yeryüzü Mühendisleri Derneği Aylık Faaliyet Bülteni… (Kasım-2016)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile Web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

03 Kasım 2016 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Emekli Albay ve ASDER Genel Başkan Yardımcısı Ersan Ergür oldu ve “Güvenlik Stratejileri ve Mühendislerin Rolü” başlıklı bir konuşma yaptı.

10 Kasım 2016 Perşembe günü YYM Gençlik Akademisinin konuğu İstanbul Arama Kurtarma Derneği Başkanı Fikret Beşoğul oldu ve “Afetlere ne kadar hazırlıklıyız” başlıklı bir konuşma yaptı.

13 Kasım 2016 Pazar günü Dünyada kıtaları birleştiren tek maraton olma özelliği taşıyan 38. İstanbul Maratonu bu yıl “Kahramanlar Koşusu” olarak gerçekleştirildi. Yeryüzü Mühendisleri Derneği olarak “Bu sefer şehitlerimiz için koşuyoruz” dedik ve etkinliği destekleyerek gönüllülerimizle birlikte Şehitlerimiz için koştuk.

14 Kasım 2016 Pazartesi günü Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür, Başkan yardımcılarımızdan Abdullah Çelik ve Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Yayalık, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Bahri Şahin’i makamında ziyaret etti…

17 Kasım 2016 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Başakşehir Kent Konseyi Başkanı Zeki Ertürk oldu ve “Kent Konseyleri ve Şehre Sahip Çıkmak” başlıklı bir konuşma yaptı.

24 Kasım 2016 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Ahmet Yılmaz ve İbrahim Yiğit oldu ve “ Yatay şehirleşme mümkün mü? Ödül almış uygulanan bir Toki Projesi” başlıklı bir konuşma yaptılar.

28 Kasım 2016 Pazartesi günü Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından Albaraka Türk Genel Müdürü ve aynı zamanda bir mühendis olan Melikşah Utku ziyaret edildi.
Türk mutfağına has döner ve kebap yapımını öğrenmek isteyen Ahmet Jude ve Muhammed Mustafa adlı Kamerunlu gençler, Yeryüzü Mühendisleri Derneğimiz girişimi ile İstanbul’a geldi. Büyükşehir Belediyesi Florya Sosyal Tesisleri mutfaklarında haftanın altı günü eğitim almaya başladı. 25 Ekim’den bu yana İBB’nin altın madalyalı şeflerinden Hayrettin Kösem gözetiminde et ve et yemekleri yapımını öğrenen Kamerunlu gençler, 2 aylık eğitimin ardından ülkelerinde döner ve kebap ağırlıklı bir restoran açmayı hedefliyor.

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

18 + 11 =

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: