Yeryüzü Mühendisleri Derneği Aylık Faaliyet Bülteni… (Eylül-2016)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile Web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

10 Eylül -19 Eylül 2016 tarihleri arası malumunuz olduğu üzere bayram tatili idi. Dört günlük bayram vesilesiyle 10 günlük tatil yaptık. İslam ülkelerinde dinmek, tükenmek bilmeyen zulüm ve gözyaşlarının hüznü ile Rabbimize hamdolsun vecibelerimizi yerine getirdik. Uzun tatil sebebiyle faaliyetlerimiz sınırlı kaldı. Yine de programlarımız dâhilindeki etkinliklerimizi gerçekleştirdik.

01 Eylül 2016 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Mehmet Burhan Genç oldu ve “Organik Tarım ve Delimeşe Çiftliği Örneği” başlıklı bir konuşma yaptı. Genç, Organik tarımın önemi ve karşılaşılan sorunlar üzerine tecrübelerini bizimle paylaştı. Program sonunda katılımcıların tamamına Delimeşe Çiftliği ürünü olan organik “Gerçek” yumurta hediye edildi. Mehmet Burhan Genç’in bu sürprizi etkinliğimize renk kattı. Teşekkür ediyoruz.

22 Eylül 2016 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Makine Mühendisi Naim Qatrawi oldu ve “Filistin-Gazze’nin Son Durumu ve Mühendislik Sorunları” başlıklı bir konuşma yaptı. Aliya İzzetbegviç’in de dediği gibi:” Siyonistlerin Filistin´deki politikası dünyadaki tüm Müslümanlara yönelik bir provakasyondur. Kudüs ne salt Filistinlilerin ne de Arapların problemidir. O, tüm Müslüman ulusların meselesidir. Yahudiler Kudüs´ü almak istiyorlarsa İslâm´ı ve Müslümanları yenilgiye uğratmak zorundadır. Hamdolsun bu onların takatinin üstündedir.” Bu sebeple Filistin meselesi ve oradaki kardeşlerimiz asla gündemimizden çıkmamalıdır. Etkinliğimiz bu düşüncenin bir yansıması olarak düşünülebilir.

29 Eylül 2016 Perşembe günü YYM Gençlik Akademimizin konuğu Makine Mühendisi ve Gübretaş Eski Genel Müdürü Osman Balta oldu ve “Mühendis bakış açısı ile: Ülke Sorunları ve Gençlik” başlıklı bir konuşma yaptı. Yoğun katılımın gözlendiği etkinlik gayet verimli geçti.

“Yeryüzü Mühendisleri Derneği” olarak hem ülkemizde hem de yurt dışından gelen misafir öğrencilerimize yönelik çeşitli etkinlik ve danışmanlık faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu minvalde “Filistin-Gazze”de ki ağır yaşam koşullarını hafifletmek düşüncesiyle yetim veya öksüz, başarılı ve gayretli, mimarlık-mühendislik öğrenimi görmek isteyen gençleri Türkiye’mizdeki vakıf üniversitelerimizde okutmak arzusundayız. Arzumuzu proje haline getirerek ilgili üniversitelerle temaslarımızı sürdürüyoruz. Umarız bu girişimlerimiz sonuç verir ve bu vesileyle kardeşlerimizin hiç dinmeyen sorunlarından birisine karınca kararınca merhem oluruz.

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

one × 4 =

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: