Yeryüzü Mühendisleri Aylık Faaliyet Bülteni… (Mart 2016)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile Web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Mart ayı etkinliklerimizin ilki YYM Gençlik Akademisi ile başladı. 02 Mart 2016 Çarşamba günü yapılan etkinliğimizin konukları Ahmet Demiroğlu ve Satı Gökaslan idi. “Arama Kurtarma, İlk Yardım ve Gençlik ” üzerine tecrübelerini bizimle paylaştılar.

03 Mart 2016 tarihinde Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür ve Yönetim Kurulu Üyemiz Mimar Müberra Kavak Kara Sultanbeyli Belediye Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirerek Başkan Hüseyin Keskin ile görüş alışverişinde bulundular.

04 Mart 2016 tarihinde Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür Akit TV’ de Müjdat Gökçe’nin sunduğu “Düşünce Servisi” Programına canlı yayın konuğu oldu ve derneğimiz faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

10 Mart 2016 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Yard. Doç. Dr. İbrahim Güneş oldu ve “Tarım Sektöründe Alternatif Enerji Kaynakları Uygulamaları” başlıklı bir konuşma yaptı.

12 Mart 2016 Cumartesi günü “YYM Proje Okumaları” Kapsamında Tuğba Üçüncü ile “Çin’de Uygulanan İnsani Yardım Projeleri” tartışıldı.

16 Mart 2016 tarihinde YYM Gençlik Akademimizin konuğu, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Şair-Yazar Mahmut Bıyıklı ve Şair-Yazar Hüseyin Akın idi. “Gençlerle Başbaşa” konulu söyleşi gerçekleştirdiler.

24 Mart 2016 Perşembe günü Eğitim Atölyemizin konuğu Makine Mühendisi Cevat Tanrıöver oldu ve “İklimlendirme Sektörünün Bugünü ve Geleceği” hakkında konuştu.

Gençlere yönelik olarak düşündüğümüz “Kültür ve Medeniyet Gezileri” programımızın ilkini 26 Mart 2016 Cumartesi gününü gerçekleştirdik. “Eyüpsultan’ta Tarihe Yolculuk” isimli etkinliğe Kültür Araştırmacısı Nidayi Sevim eşlik etti.

YYM Gençlik Akademisi 30 Mart Çarşamba günü Mühendis-Şair Sadi Karademir’i konuk etti. Karademir, “Mühendislik, Gençlik ve Şiir” başlıklı bir konuşma yaptı.

31 Mart 2016 tarihinde Derneğimizin de üyesi bulunduğu üst çatı STK’mız TGTV olarak “Ortak vicdanın sesi” terörü lanet basın açıklaması yaptık. Açıklamada Genel Başkan Yardımcımız Şenol Arslan hazır bulundu…

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan
Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

five + one =

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: