Yeryüzü Mühendisleri Aylık Faaliyet Bülteni… (Nisan-2016)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile Web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Nisan ayı etkinliklerimizin ilki YYM Eğitim Atölyemiz ile başladı. 07 Nisan 2016 Perşembe günü yapılan etkinliğimizin konuğu Aktif Isı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halim Özdemir idi. “Gri ve Yağmur Suyunun Geri Kazanımı ” hakkında konuştu.

14 Nisan 2016 Perşembe günü YYM Gençlik Akademisinin konuğu Dr. Yaşanur Kayıkcı oldu ve “Akademik Kariyer ve Gençlik” üzerine bir sunum yaptı.

19 Nisan 2019 Salı günü İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde düzenlenen “Suriyeli Mültecilerin Sorunları” ile ilgili 3. Toplantıya katıldık.

20 Nisan 2016 Çarşamba Denizli’de Yeryüzü Mühendisleri olarak projelerini yaptığımız “Kız Öğrenci Yurdu” hizmete açıldı.

21 Nisan 2016 Perşembe günü Eğitim Atölyemizin konuğu Jeofizik Mühendisi Uğur Sürmeli oldu ve “Afrika’da Açılan Su Kuyularının Kontrol Çalışmaları” hakkında konuştu.

YYM’nin hizmet-ilgi alanlarından biri de “Kültürel Mirasımızın korunması ve gelecek nesillere ulaştırılması” noktasında farkındalık oluşturarak, çalışmalarda bulunmak. Bu minvalde Fatih ilçemiz, Vefa semtinde yer alan metruk haldeki ecdat yadigârı çeşmenin restorasyonu ve koruma altına alınması için ilgili kurumlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunduk.

23 Nisan 2016 Cumartesi günü mühendislik ve mimarlık fakültelerinde okuyan arkadaşlarımızla “Üniversitelerde Mühendisler Topluluğu” kurulması fikriyle ilgili görüş alışverişinde bulunmak ve dayanışma duygularını pekiştirme amaçlı genel bir tanışma toplantısı gerçekleştirdik.

25 Nisan 2016 Perşembe günü Lise öğrencilerine yönelik “Proje Okulu” ve Üniversite Öğrencilerine yönelik “Staj Okulu” projemiz hayata geçti.

26 Nisan 2016 tarihinde “10 Kitap 10 Âlem 10 Düşünür” projemizi başlattık.
Düşünce dünyamıza emeği geçmiş, değer katmış 10 düşünürümüzün kitaplarını okuyup, birlikte harman ederek sentez oluşturuyoruz. 10 Kitap, 10 Âlem, 10 Düşünür…

28 Nisan 2016 Perşembe günü YYM Gençlik Akademisinin konuğu Erdoğan Eroğlu oldu ve “İlham Yolcuları”nı anlattı.

Dr. Ömer Faruk KÜLTÜR
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

19 − twelve =

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: