Yeryüzü Mühendisleri Aylık Faaliyet Bülteni… (Ocak 2016)

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile Web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

STK ziyaretlerimiz devam ediyor. Bu minvalde 06 Ocak 2016 tarihinde Deniz Feneri Derneği’ne bir çalışma ziyareti gerçekleştirerek görüş alış verişinde bulunduk. Av. Mehmet Cengiz: “Farklı uzmanlık alanları bulunan sivil toplum kurumları artık birlikte projeler hazırlayarak sinerji oluşturmalılar. Yeryüzü Mühendisleri Derneğinin birikimleri ile bu noktada çok önemli katkılar yapacağına inanıyoruz” dedi. Dr. Ömer Faruk Kültür ise dernek olarak yardım kuruluşlarının talebi halinde mimari, mühendislik ve çevre gibi konularda görev almaya, yardımcı olmaya hazır olduklarını ifade etti. Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’e ziyaret anısına bir plaket takdim etti. Ziyaret gayet verimli geçti…

Eğitim Atölyemizin 2016 yılı ilk hafta etkinliğini 07 Ocak 2016 Perşembe günü yaptık. Konuğumuz Prof. Dr. Ercan Öztemel oldu. “Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında Üniversiteleri Sanayinin Hizmetine Sunmak” başlıklı bir sunum yaptı.

11 Ocak 2016 tarihinde Genç YYM birimimiz ilk üniversite kulübümüzü oluşturdu. “Haliç Üniversitesi Yeryüzü Mühendisleri Topluluğu” faaliyetlerine başladı.

12 Ocak 2016 tarihinde çevre bilincine, farkındalığına katkı sağlayacağına inandığımız “Her gencin bir fidanı olsun. Tohumdan fidana, fidandan ormana” Projemizi başlattık.

14 Ocak 2016 Perşembe günü Eğitim Atölyemizin konuğu Oğuz Aydın oldu. SAS Cankurtaran Merkezi Genel Koordinatörü Oğuz Aydın, “Üniversite-Sanayi İşbirliği Kapsamında Arama Kurtarma” Faaliyetleri’nin önemini anlattı.
15 Ocak 2016 tarihinde YYM Gençlik Akademimiz faaliyete geçti. İlk konuğumuz Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Ömer Faruk Terzi oldu ve “Geçlik Projesi” üzerine bir konuşma yaptı.
17 Ocak 2015 tarihinde Ağaç A.Ş.’nin katkıları ile Genel merkezimiz bahçesinde ağaçlandırma ve peysaj uygulaması yapıldı.
21 Ocak 2016 Perşembe günü Eğitim Atölyemizin konuğu Makine Mühendisi Faruk İlerisoy oldu ve “Üniversite-Sanayi İşbirliği Kapsamında çevreye duyarlı mühendislik çözümleri” üzerine konuştu.

Dr. Ömer Faruk Kültür/Genel Başkan
Nidayi Sevim/Genel Sekreter

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

4 × four =

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: