Yeryüzü Mühendisleri Aylık Faaliyet Bülteni… (Şubat 2016)
Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile Web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Şubat ayı etkinliklerimizin ilki YYM Gençlik Akademisi ile başladı. 03 Şubat 2016 Çarşamba günü yapılan etkinliğimizin konuğu Edebiyatçı-Yazar Mehmet Nuri Yardım idi. Yardım, “Kendini doğru ifade edebilme ve yazma sanatı” hakkındaki tecrübelerini bizimle paylaştı.

11 Şubat 2016 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Şehir Hatları A.Ş. Genel Müdürü Yakup Güler oldu. Sayın Güler, “İstanbul’da deniz ulaşımının durumu ve Şehir Hatlarının deniz ulaşımındaki vizyonu” başlıklı bir sunum yaptı.

16 Şubat 2016 Salı günü YYM Gençlik Akademisinde konuğumuz Lütfi Şen oldu. Lütfi Şen, “Gençlik ve Sanata Bakış Açısı” başlıklı bir konuşma yaptı. Şen’in final cümlesi, “Sanat olmadan asla” oldu.

25 Şubat 2015 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu İBB Raylı Sistemler Daire Başkanı Dursun Balcıoğlu oldu ve “Raylı sistemlerin önemi ve gelişme vizyonu” başlıklı bir konuşma yaptı.

26 Şubat tarihinden itibaren “YYM Proje Okumaları” etkinliğimizi başlattık. Dünyanın farklı bölgelerinde başarıyla uygulanmış projelerin tanıtıldığı irdelendiği programımızın ilk konuğu Aysha Nasri oldu ve “Somalinin kuraklık bölgesinde inşa edilen baraj” projesini anlattı. Bu etkinliğimiz 15 günde bir düzenlenmektedir.

Gençlere yönelik diğer bir etkinliğimiz ise Mart ayında başlıyor. “Kültür ve Medeniyet Gezileri” Genç mühendis arkadaşlarımızın milli ve manevi değerlerle donatılmasına küçük bir katkı olarak düşündüğümüz bu etkinliğin ilki Mart ayında başlıyor. 26 Mart 2016 Cumartesi gününü yapılacak olan “Eyüpsultan’ta Tarihe Yolculuk” isimli etkinliğe Kültür Araştırmacısı Nidayi Sevim eşlik edecek. Etkinliğe katılmak isteyenlerin 20 Mart 2016 tarihine kadar derneğimize kaydını yaptırması gerekiyor.

Dr. Ömer Faruk Kültür / Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

fifteen − 1 =

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: