Yeryüzü Mühendisleri Aylık Faaliyet Bülteni…

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Aylık etkinlik özetlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Duyurularımıza-etkinliklerimize sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile Web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden de ulaşabilirsiniz.

Aralık ayının ilk gününde Yeryüzü Mühendisleri Derneği olarak İBB Fatih Spor tesislerinde icra edilen “Senegal Magal” etkinliğinde hazır bulunarak kardeşlerimizi yalnız bırakmadık. Senegal’li kardeşlerimizin sorunları ve çalışmaları hakkında detaylı bilgiler edindik.

02 Aralık 2015 Çarşamba günü Genç Yeryüzü Mühendisleri ve Üniversite Öğrencileri için İski İkitelli Arıtma Tesislerine bir teknik gezi düzenledik.

Eğitim Atölyemizin Aralık ayı ilk hafta konuğu 03 Aralık 2015 Perşembe günü İnşaat ve Deprem Mühendisi Dr. Hafez Keypour oldu. Keypour, “Tarih Boyunca İnşaat Teknolojileri ve Deprem Mühendisliğinin Gelişimi” hakkında geniş boyutlu bir sunum yaptı.

04 Aralık 2015 Perşembe günü Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Zeytinburnu Belediye Başkanı Sn. Murat Aydın’ı makamında ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi verdi. Toplantı’da Genel Başkan Dr. Ömer Faruk Kültür, Genel Başk. Yard. Ömer Doğan, Yönetim Kurulu Üyemiz Mimar Feride Ayşin Abdüsselamoğlu, Jeoloji Müh. Mehmet Semih Şit, Adnan Çakmak, Dernek Genel Sekreterimiz Nidayi Sevim ve Gönüllülerimizden Musa Salle hazır bulundu…

09 Aralık 2015 tarihinde Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Afrika Dostluk Derneğine bir ziyaret gerçekleştirerek Genel Başkan Şemsettin Türkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

10 Aralık 2015 tarihinde Yeryüzü mühendisleri olarak Suriye Vatan Grubu Toplantısına katılarak Ülkemizde misafir bulunan kardeşlerimizin sorunlarını dinledik.

10 Aralık 2015 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizde Makine Yüksek Mühendisi Şükrü Dinçer, “Isı Pompası ve Toprak Enerjisinin İnsanlık Yararına Kullanımı” başlıklı bir sunum yaptı.

13 Aralık m2015 tarihinde Afrika Dostluk Derneği tarafından düzenlenen “Afrikalı Öğrencilerin Tanışma Yemeği” Etkinliğinde dernek yönetim kurulu üyelerimiz hazır bulundu. Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür etkinlikte bir de konuşma yaptı.

16 Aralık 2015 Çarşamba günü Dr. Ömer Faruk Kültür, Mimar Feride Ayşin Abdüsselamoğlu ve Adnan Çelikten oluşan YYM Heyetimiz Beydili Köyü projelerini konuşmak, yapılabilecekleri planlamak üzere Isparta İl Özel İdaresi ve Sütçüler Kaymakamlığı’na bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

17 Aralık 2015 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizin konuğu Makine Yüksek Mühendisi Rasim Bacacı oldu ve “Üniversite-Sanayi İşbirliği Bağlamında Makine Mühendisliğinin Geleceği” hakkında geniş açılımlı bir konuşma yaptı.

21 Aralık 2015 tarihinde Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İstanbul Peyzaj ve Ağaç A.Ş. Genel Müdürü Murat Eryaman’ı makamında ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi verdi. Eryaman, “Her gencin bir fidanı olsun, tohumdan fidana fidandan ormana” Projemize destek vereceğini ifade etti.

23 Aralık 2015 tarihinde Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) Genel Başkanı Yazar Şerif Aydemir derneğimizi ziyaret etti.

2015 yılı son etkinliğimizi 24 Aralık 2015 Perşembe günü yaptık. YYM Eğitim Atölyemizde Makine Yüksek Mühendisi Sunullah Doğmuş, “Üniversite-Sanayi İşbirliği Sayesinde İş Kazalarını Azaltma Yolları” başlıklı bir sunum yaptı.

Dr. Ömer Faruk Kültür/Genel Başkan
Nidayi Sevim/Genel Sekreter

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: