Mensubu bulunduğumuz TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, 24.07.2018 tarihinde “Yahudi Ulus Devlet Yasası” ile ilgili bir basın bildirisi yayınlamıştır.

FİLİSTİN’İ YÖNETME HAKKI, FİLİSTİNLİLERİNDİR !
İşgalci İsrail, 20 Temmuz 2018 tarihinde “Yahudi Ulus Devlet Yasası” ile, daha fazla Filistinliyi öldürebileceğinin işaretini vermiştir. Söz konusu metin, İsrail’in savaş deklarasyonudur. Hukuk devleti kisvesine bürünerek, uluslararası hukuku hiçe sayan, bölgede sistematik şiddet uygulayan İsrail, çağımızın en azılı işgal kuvvetidir.

İsrail, nefretin, ırkçılığın, vahşetin bir özetidir. Kötülüklerin anasıdır. İsrail kendisini seçilmiş ve hukukun üstünde görmekte, dünyayı din savaşına doğru sürüklemektedir. Bu başıbozuk güç, kontrol altına alınıp, durdurulmalıdır.
1948 yılından günümüze kadar, Filistinliler üzerinde planlı olarak, işgal ve imha harekâtı uygulayan İsrail, sadece Filistin toprakları için değil, tüm dünya için bir tehdittir. İslam dünyasının egemen devletlerini, İsrail yayılmacılığına ve saldırganlığına karşı, teyakkuza geçip, ortak tedbirler almaya davet ediyoruz.

Yahudi şeriatını dünyaya dayatan ve Kudüs için savaşan İsrail’i, sadece Filistinliler durduramaz. Bu orantısız bir savunmadır. Tüm Yahudilerin İsrail’e davet edilmesi bir provokasyon ve dünyada eşi görülmemiş bir çatışma stratejisidir. Dünya devletlerini tedbir almaya ve İsrail ile ilişkilerini kesmeye davet ediyoruz.

İslam dünyası, yetmiş yıldır toprakları uğruna can ve mal veren Filistinliler için, neler yapılması gerektiğini yeniden düşünmeli ve yeni istişare mekanizmaları kurmalıdır. İradesizlik ve hareketsizlik durumundan, netice alabilecek bir duruma geçilmelidir. Şu ana kadar yapılanlar bir netice vermemiş, İsrail’in hukuk tanımazlığı engellenememiştir.

İslam dünyası, Türkiye örneğinde olduğu gibi yenilenmiş ve güçlü bir milli irade ile toparlanmalıdır. Güçlendirilmiş bir Filistin devleti bir an önce kurulmalıdır. Filistin’i yönetme hakkı Filistinlilere aittir. Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, Irkçı ve barbar İsrail’e karşı, birlik olmanın ve güçleri birleştirmenin vakti olduğunu kamuoyuna saygıyla arzederiz…

Av. Hamza Akbulut
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı

Düşünceni Paylaş

*

E-Posta adresiniz gözükmeyecektir.

three × five =

Üst
Takip edin: