Yeryüzü Mühendisleri Aylık Bülten…

Merhabalar değerli Yeryüzü Gönüllüleri,
Bundan böyle aylık haber bülteni yayınlamaya karar verdik. Duyurularımızı-etkinliklerimizi sosyal medya aracılığıyla https://www.facebook.com/yeryuzumuhendisleri/ ve https://twitter.com/yymuhendisleri ile Web adresimiz, www.yym.org.tr adresimizden paylaşıyoruz. Gönüllülerimiz yoğun çalışma temposundan dolayı kimi zaman bu faaliyetlerimizden haberdar olamıyor. İstedik ki hiç olmazsa ayda bir bu faaliyetlerimizi kısa da olsa siz gönüllülerimizle paylaşalım.

04 Kasım 2015 tarihinde Başkan Dr. Ömer Faruk Kültür inşaat ve gayrimenkul sektörü ihtisas komitesinde Yeryüzü Mühendislerinin görüşlerini dile getirdi.

Kasım ayı içerisinde YYM Eğitim Atölyemizde 4 etkinlik yaptık. Bu etkinliklerin ilk konuğu Mimar Mehmet Şimşek Deniz oldu. 5 Kasım 2015 Perşembe günü “Şehirlerin insani yüzü, Merhametli şehirler” başlıklı bir konuşma yaptı.

06 Kasım 2015 tarihinde İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliğine bir ziyaret gerçekleştirerek Genel Sekreter Av. Ali Kurt ile görüş alışverişinde bulunduk. Ziyaret Dr. Ömer Faruk Kültür ve Nidayi Sevim hazır bulundu.

12 Kasım 2015 tarihinde Eğitim Atölyemizin konuğu Adell Armatürleri A.Ş. Yön. Kur Başkanı Recep Ali Topçu idi. “Anadolu’da su ve Su Medeniyeti “ üzerine bilgilerini bizimle paylaştı.

12 -13 Kasım tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi-Garanti Kültür Merkezinde düzenlenen İklim forumunda derneğimiz öncülüğünde Forum-Panel düzenlendi. Forum başlığı: “Mimar ve Mühendislerin eylemlerinin İklim değişikliklerine Etkileri ve yapılabilecekler…” Şeklinde idi. Genel Başkanımız Dr. Ömer Faruk Kültür, burada tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

14 Kasım Cumartesi günü Eyüp Kültür Merkezinde düzenlenen Habeşistan (Etiyopya) gününe derneğimizi temsilen Dr. Ömer Faruk Kültür ve Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Yayalık katıldılar.

18 Kasım 2015 Salı günü Şehir Hatları Genel Müdürlüğü’ne atanan Yakup Güler’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi sunduk.

19 Kasım 2015 Perşembe günü YYM Eğitim Atölyemizde Av. Cüneyt Toraman, “Günümüz Türkiye’sinde Sivil Toplum Kuruluşlarının yeri ve önemi” üzerine bir konuşma yaptı.

20 Kasım 2015 Cuma günü Hayrat İnsani Yardım Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirerek görüş alışverişinde bulunduk…22 Kasım 2015 Pazar günü YYM Başkanı Dr. Ömer Faruk Kültür, 12.00’de TRT Arap TV Elvan-ı Seba canlı yayın programına katılarak “Yeryüzünün İnşası” hakkında konuştu. Derneğimizin faaliyetlerini anlattı.

26 Kasım Perşembe günü Kasım ayının son Eğitim toplantısını yaptık. Misafirimiz, İletişim ve Girişimcilik Danışmanı Remzi Durmuş idi. “Geleceğin Meslekleri ve Yeni İş Fırsatları” hakkında konuştu.

Dr. Ömer Faruk Kültür
Genel Başkan

Aidat ve Bağışlarınız için Banka Bilgileri:
Kuveyt Türk Katılım Bankası – Erenköy Şubesi. Yeryüzü Mühendisleri,
IBAN: TR65 0020 5000 0084 9421 6000 01

Created by: BrandEnn
Üst
Takip edin: